Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace o nákaze COVID - 19 na jednom místě

Fakultní nemocnice Olomouc od soboty kvůli rostoucímu počtu nákaz prodlouží provoz odběrového místa. / 08.10.2020

Fakultní nemocnice Olomouc od soboty kvůli rostoucímu počtu nákaz prodlouží provoz odběrového místa na vyšetření covid-19 až do 19:00. Prodloužení odpolední pracovní doby o víkendu i v pracovních dnech se týká indikovaných pacientů, tedy těch, které k vyšetření pošle praktický lékař nebo krajská hygienická stanice. Samoplátcům jsou o víkendech vyhrazeny dopolední termíny, v pracovních dnech pak doba od 12:30 do 15:00 hodin. ČTK to dnes sdělila náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová

"Provozní dobu odběrového místa rozšiřujeme v souvislosti s rostoucím počtem potvrzených případů covid-19. Naším cílem je samozřejmě navýšit počty vyšetření a pomoci tak zvládnout druhou vlnu koronavirové krize. Pracovní doba se tak přizpůsobuje aktuální epidemické situaci," uvedla Drobiličová.

FN Olomouc všechny informace spojené s koronavirem soustředí na speciálním webu. Před odběrem vzorku je nutná registrace na odběrovém místě. Samoplátci si musí rezervovat termín vyšetření v rezervačním systému na webu FN Olomouc. "Prosíme samoplátce i indikované pacienty, aby dodržovali časy, v nichž je pro ně naše odběrové místo k dispozici," dodala Drobiličová.

Pacienti, u nichž existuje podezření na covid-19, budou od pondělí v areálu FN Olomouc nasměrováni na nové místo. "Speciální izolovaná ambulance se však nepřesouvá nijak daleko. Namísto spojovací chodby mezi oddělením urgentního příjmu v budově A a oční klinikou v budově E1 je ambulance umístěná hned naproti, ve vchodu do někdejší I. chirurgické kliniky v budově Franze Josefa, která je označená jako B. Zde se příchozím dostane instrukcí, jak dále postupovat," uvedl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

V Olomouckém kraji přibylo ve středu 302 potvrzených nákaz novým typem koronaviru, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Padl dosavadní rekord 289 nových nákaz z pátku minulého týdne. Podle ministerstva zdravotnictví mělo pozitivní test od počátku pandemie v Olomouckém kraji 4898 lidí, o 1200 případů víc než minulou středu. V souvislosti s onemocněním covid-19 eviduje v kraji hygiena 39 úmrtí.