Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace o nákaze COVID - 19 na jednom místě

Pomáháme si

Na této stránce, Vás budeme informavat o kulturních a společenských online událostech. Pokud také připravujete něco podobného, napište nám na pomoc@olkraj.cz

Webový profil Olomouc si pomáhá

Na webovém portálu Olomouc si pomáhá dostanou firmy a živnostníci bezplatně prostor k prezentaci svých výrobků a služeb, stejnou možnost budou mít i provozovatelé různých kulturních a sportovních aktivit.

Kultura online

Kulturní akce se na nějaký čas přesunuly do virtuálního světa sociálních sítí. Budeme se snažit vyhledávat živé přenosy a soustředit je zde, abyste měli všechny koncerty, představení a jiné pořady jako na dlani.

Národní Muzeum: online výstavy

Národní muzeum vám online otevírá své výstavy, které jsou v tuto chvíli uzavřeny důsledkem preventivních opatření proti šíření koronaviru. Postupně vám zde představíme několik výstavních projektů, které se nacházejí v našich momentálně nepřístupných objektech. Těšit se tak můžete nejen na výstavy z Historické a Nové budovy Národního muzea, ale i z Náprstkova muzea asijských, amerických a afrických kultur či Českého muzea hudby.

Divadlo Tramtarie Olomouc

Tramta TV. Nový online projekt olomouckého Divadla Tramtarie přináší divadelní svět až k vám domů. Seriály pro děti i dospělé a herci Divadla Tramtarie v nových situacích a rolích. Zapněte si svoji divadelní televizi a zažijte divadlo úplně jinak. Divadlo Tramtarie můžete sledovat také na facebooku, nebo youtube kanálu.

I-divadlo.cz: Online streamy divadel

Po dobu úplné výluky veřejných divadelních představení, některá divadla spustila online streamované přenosy.

Live koncerty online 

Karanténa pokračuje, ale živých koncertů dostupných online z pohodlí vašeho bytu je na tento týden přichystáno tolik, že nuda nikomu hrozit nemůže. Pohodlně se usaďte a vybírejte z našich tipů!

Koncerty klasické hudby a opery

Koncerty a představení po celém světě se ruší kvůli epidemii koronaviru. Umělci, orchestry či operní domy ale přistupují k alternativní formě kontaktu s diváky: streamování událostí online a zpřístupňování archivů nahrávek a videozáznamů. Pojďte se s námi podívat na výběr událostí z oblasti hudby a opery, které bude možné sledovat online. 

Mše svaté online

Přehled online vysílaných katolických bohoslužeb.

Kino Metropol - Moje kino LIVE

Vítáme vás v našem kině u vás doma. Protože vás chceme potkávat a dělat dál společně to, co nás baví, vymysleli jsme pro všechny kinofily online projekce. 

SVČ ATLAS a BIOS, Přerov: Zažeň nudu

Pracovníci SVČ ATLAS a BIOS, Přerov pro všechny, co chtějí zpestřit své dny a dlouhou chvíli v této době, přichystali nějaké kvízy, hádanky, soutěže a videa pro zdravé tělo, zdravý duch. 
Příjemnou zábavu!