Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Pomoc v nouzi

  • bezplatná pomoc sociálních pracovníků obcí a dluhových poraden pro všechny občany Olomouckého kraje

Dostali jste se do problematické situace kvůli vysokým cenám? Nezbývají Vám peníze na jídlo nebo bydlení? Potřebujete poradit v oblasti sociálních dávek? Hledáte pro sebe nebo svého blízkého vhodnou sociální službu?

Na magistrátech, městských a některých obecních úřadech najdete sociální pracovníky, kteří Vám zdarma mohou pomoci situaci řešit, poradit, kam se obrátit, nebo poskytnout podporu.

 

  • Kontakty na sociální pracovníky pověřených obecních úřadů a obecních úřadů obcí s rozšířenou působností v Olomouckém kraji naleznete v příloze níže.

Pokud máte dluhy a nedaří se Vám je splácet, nezavírejte před tímto problémem oči. Dluhy je potřeba řešit, s příslušnými úřady nebo dodavateli služeb komunikovat a snažit se najít vhodný způsob řešení přijatelný pro obě strany (např. splátkový kalendář).

Základní dluhové poradenství Vám poskytnou sociální pracovníci sociálního odboru města/obce nebo se můžete přímo obrátit na některou z dluhových poraden. Dluhové poradny Vám poskytnou zdarma odborné sociální poradenství, pomohou Vám v kontaktování úřadů a při splnění podmínek můžete s jejich pomocí podat návrh na oddlužení.

 

  • Seznam akreditovaných dluhových poraden v Olomouckém kraji a kontakty na ně naleznete v příloze níže.
  • Informace o energetických úsporách a pomoci v oblasti nákladů na bydlení naleznete v příloze níže (v letáku iniciativy Energie lidem).

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.