Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Až tisíc dávek vakcíny proti covidu-19, bude možné denně aplikovat ve Fakultní nemocnici Olomouc. / 07.01.2021

Až tisíc dávek vakcíny proti covidu-19 je připraven denně aplikovat personál chystaného očkovacího centra ve Fakultní nemocnici Olomouc. Nemocnice zatím očkuje své zaměstnance, z prvních dávek vakcíny jsou v kraji už očkováni také první klienti domovů pro seniory a lidé se zdravotním postižením. Na webu FN Olomouc to dnes oznámil její ředitel Roman Havlík.

"Naše očkovací centrum vytvoříme v prostorách bývalé ambulance hematoonkologické kliniky, která je umístěna pod 3. interní klinikou. Předpokládáme, že zde budeme provádět až tisíc očkování denně, a to sedm dní v týdnu," uvedl Havlík.

Očkování proti koronaviru v Česku začalo 27. prosince. FN Olomouc jej zahájila 31. prosince, postupně se přidávají i ostatní nemocnice v kraji. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) předpokládá, že očkování asi 600.000 lidí z prioritních skupin, mezi které patří zdravotníci a senioři, by mělo být hotové nejpozději v březnu. Až po nich by měly následovat další skupiny lidí.

Po první fázi očkování, která je zaměřena na personál nemocnic a klienty a ošetřovatele domovů pro seniory, přijdou podle Havlíka na řadu nejstarší senioři, chronicky nemocní lidé a hospitalizované osoby starší 65 let. "Případně i další zájemci z vládou určených kategorií," dodal Havlík.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.