Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Covid nabírá na síle a v Evropě mění podmínky pro turisty / 10.07.2022

V Řecku, Španělsku, Francii, Německu a Portugalsku se výrazně zvýšil počet případů koronaviru. Lékaři proto vyzývají turisty, kteří ještě nemají za sebou očkování druhou dávkou vakcíny, aby se před cestou chránili. To zahrnuje minimálně nošení ochranné roušky, uvádí britský list The Guardian.

Řecko

Většina případů infekce SARS-CoV-2 v Řecku se v současnosti týká lidí ve věku 18 až 24 let. Podle řeckého ministerstva zdravotnictví se největší koncentrace případů vyskytuje v turisticky oblíbených oblastech. Minulý víkend bylo během 24 hodin nahlášeno 11 700 nových infekcí, což je téměř trojnásobný nárůst proti předchozímu týdnu.

Počet nakažených se v posledních týdnech zvýšil na ostrovech Korfu, Kefalonie a Zakynthos v Jónském moři. Úřady kontrolují také Krétu, oblast Attiky, včetně řeckého hlavního města Atén, jižní oblast Egejského moře, včetně ostrovů Mykonos a Paros, a ostrovy Rhodos a Kos. Roušky jsou však stále povinné ve veřejných vnitřních prostorách, včetně nemocnic, a také ve veřejné dopravě a na výletních lodích.

Španělsko

Ve Španělsku vzrostl počet případů na počátku července proti minulému měsíci o více než 60 procent. Virus se šíří především na ostrovech Mallorca, Ibiza, Menorca a Formentera. Tamní lékaři označili současnou úroveň za alarmující. Místní média informovala, že velké akce a oslavy po letech pandemických omezení vytvářejí ideální podmínky pro šíření vysoce nakažlivé subvarianty omicron BA.5.

Podle virologa Antonia Olivera z největší nemocnice na Mallorce nyní až 80 procent všech infekcí má na svědomí varianta BA.5. Nadále platí povinnost nosit ochranu obličeje ve veřejných vnitřních prostorách a ve veřejné dopravě.

Francie a Itálie

Francie v posledních dvou týdnech zaznamenala nárůst případů až o 80 procent. Opětovné zavedení omezení však nemá podporu veřejnosti. Povinnost nosit roušky byla nedávno zrušena, ačkoli ministryně zdravotnictví Brigitte Bourguignonová vyzvala, aby ji lidé i nadále používali jako občanskou povinnost ve veřejné dopravě a na jiných frekventovaných místech.

Portugalsko

Po nárůstu počtu případů je považováno za rizikovou destinaci. Turisté musí předložit očkovací průkaz, negativní test nebo potvrzení o překonání covidu-19. Kromě toho zůstává povinnost nosit roušky na veřejnosti.

Německo

Počet případů v Německu stále roste kvůli šíření BA.5. V důsledku toho je zde registrováno přibližně 500 úmrtí týdně. Počet hospitalizací na jednotkách intenzivní péče v souvislosti s infekcí se proti minulému týdnu zvýšil o 12 procent. Nyní platí povinnost nosit respirátory ve veřejné dopravě, v nemocnicích a sanitkách. Pacienti jsou povinni se izolovat po dobu nejméně pěti dnů a domov mohou opustit až po následném negativním testu na koronavirus.

Odkaz na článek

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.