Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Fakultní nemocnice Olomouc rozšíří od čtvrtka provozní dobu svého odběrového místa / 12.08.2020

Fakultní nemocnice Olomouc kvůli povinným testům pro české turisty mířící do Řecka rozšíří od čtvrtka provozní dobu svého odběrového místa na vyšetření covid-19, aby uspokojila zvýšenou poptávku po této službě. Odběrové místo bude otevřeno ve všední dny od 07:30 do 15:00, z toho pro samoplátce od 11:00 do 12:00 a od 12:30 do 15:00. O sobotách bude středisko v provozu mezi 08:00 a 12:00, kdy bude k dispozici výhradně samoplátcům. ČTK to dnes řekla náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová.

Řecko kvůli růstu počtu nakažených koronavirem zavedlo povinné testy pro občany Česka, Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska, opatření platí od 17. srpna. Test nesmí být starší než tři dny. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové je lidí, kteří mají zaplacené zájezdy do Řecka do poloviny září, asi 32.000. Příští týden jich má letět kolem 4800.

"V tuto chvíli jsme jediné zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji, které zajišťuje vyšetření na covid-19 pro zájemce z řad samoplátců. V souvislosti s novými opatřeními řecké strany jsme okamžitě zaznamenali zvýšený zájem o tyto testy. Protože chceme veřejnosti vyjít vstříc, snažíme se v rámci našich možností v co největším rozsahu rozšířit provozní dobu odběrového místa," uvedla Drobiličová.

Odběrové místo na covid-19 funguje v budově F. Samoplátci musí využít rezervační systém na stránkách nemocnice a nahlásit se předem na volný termín. Za odběr zaplatí 1756 korun. "Cestující do Řecka si pak s sebou nově vedle platební karty k uhrazení ceny vyšetření musejí vzít i cestovní doklad, s nímž budou do Řecka vyrážet. Jeho číslo je totiž povinnou součástí lékařského potvrzení, které je řeckou stranou požadováno," upozornila Drobiličová.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.