Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Fakultní nemocnice Olomouc zavádí povinnou registraci pro testování / 21.10.2020

Rekordních více než 900 odběrů pro testy na nákazu covidem-19 provedli minulý týden v pátek zdravotníci Fakultní nemocnice Olomouc. Kvůli prudkému nárůstu počtu odebraných vzorků nemocnice zavede od středy povinné rezervace také pro pacienty odeslané na testy praktickými lékaři nebo hygieniky. Opatření má předejít dlouhým frontám před odběrovým místem. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Adam Fritscher, podle kterého budou odběry díky rezervačnímu systému plynulejší.

"Počet odběrů roste skokově ze dne na den. Jsme také jediné odběrové místo v regionu, které dosud rezervační systém pro indikované pacienty nemá, proto se k nám sjíždějí pacienti z celého kraje. Musíme na tento trend reagovat. Nemůžeme nechat lidi čekat na vyšetření v chladu a dešti," uvedla náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová. Povinné rezervace se podle ní velmi osvědčily v případě samoplátců.

Například v pondělí kolem 13:00 se před odběrovým místem ve FN Olomouc vytvořila fronta dlouhá několik desítek metrů. Na odběr vzorku k vyšetření na covid-19 ve frontě čekaly desítky lidí, kteří se mezi sebou snažili udržovat předepsané rozestupy.

FN Olomouc bude zveřejňovat volné termíny vždy jen na týden dopředu, aby je případně mohla přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci. Rezervační systém s volnými termíny naleznou indikovaní pacienti na webu nemocnice. Všechny informace týkající se koronaviru soustřeďuje FN Olomouc na speciálním webu.

Kvůli rostoucímu počtu nákaz už FN Olomouc prodloužila provoz odběrového místa na vyšetření covid-19 až do 19:00. Prodloužení odpolední pracovní doby o víkendu i v pracovních dnech se týká indikovaných pacientů se žádankou od lékaře nebo hygieniků. Samoplátcům jsou o víkendech vyhrazeny dopolední termíny, v pracovních dnech pak doba od 12:30 do 15:00.

V Olomouckém kraji v pondělí přibylo 678 potvrzených nákaz novým koronavirem, což je třetí nejvyšší denní počet od začátku pandemie. Celkem je v kraji od března evidováno 10.700 případů nákazy. Nejvyšší denní přírůstek byl v kraji zaznamenán minulý týden ve čtvrtek, a to 875 nákaz. Z nemoci covid-19 se v Olomouckém kraji vyléčilo 4246 lidí a 77 pacientů v souvislosti s nákazou od března zemřelo.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.