Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Fakultní nemocnice Olomouc zprovoznila ve svém areálu druhé odběrné místo / 22.09.2020

Fakultní nemocnice Olomouc zprovoznila ve svém areálu druhé místo pro odběr vzorků na test nákazy novým koronavirem, aby uspokojila rostoucí poptávku. K odběrům jsou přijímáni lidé s žádankou od praktického lékaře, odeslaní hygienickou stanicí i samoplátci. ČTK to dnes sdělil mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher.

Obě odběrová místa pro vyšetření covid-19 fungují v nemocniční budově F. "K největšímu odběrovému centru v Olomouckém kraji, jehož personál provede v průměru 300 odběrů denně, dovede příchozí žluté směrové značení," uvedl Fritscher.

Upozornil na to, že před odběrem je nutná registrace přímo na odběrovém místě. Samoplátci si musí rezervovat termín vyšetření v rezervačním systému na webu FN Olomouc. "Neobjednané samoplátce nelze otestovat," dodal Fritscher.

Nárůst počtu potvrzených nákaz novým koronavirem se v Olomouckém kraji začal zrychlovat, denně přibývají desítky nových případů. Ministerstvo zdravotnictví nyní v kraji eviduje od začátku pandemie celkem 2253 potvrzených nákaz. Kapacity odběrových míst posilují také ostatní nemocnice v Olomouckém kraji.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.