Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

FN Olomouc kvůli malé vytíženosti uzavře odběrové místo na covid-19 / 04.10.2022

Fakultní nemocnice Olomouc od soboty dočasně uzavře odběrové místo, kde si lidé mohou nechat udělat test na nákazu novým koronavirem. "Důvodem je malá vytíženost odběrového místa a současně dostatečná nabídka alternativ přímo ve městě," sdělil dnes ČTK mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. Pokud se epidemická situace zhorší, největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji odběrové místo znovu otevře.

Odběrové místo zahájilo ve FN Olomouc provoz 21. března 2020. Od té doby provedlo desetitisíce odběrů. "I v době vrcholícího náporu žadatelů o vyšetření v několika covidových vlnách jsme se snažili uspokojit pokud možno všechny zájemce, takže se jelo v režimu sedm dní v týdnu 12 hodin denně," uvedla náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Andrea Drobiličová.

Odběrová místa nyní v Olomouci kromě fakultní nemocnice fungují také například v poliklinice SPEA, Laboratořích Mikrochem na parkovišti u Galerie Šantovka nebo u obchodního centra Haná.

V Olomouckém kraji se novým typem koronaviru od března 2020 nakazilo 238.929 lidí, z nemoci se vyléčilo 235.330 osob a v souvislosti s nákazou zemřelo 2491 osob. V posledních týdnech počet nových nákaz v kraji opět pozvolna roste. Před dvěma týdny se denní přírůstky pohybovaly pod hranicí 200 případů a minulý týden ji dvakrát překročily. V pondělí pak bylo v kraji evidováno 254 nových nákaz koronavirem.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.