Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace dobrovolníkům i lidem z postižených obcí poskytne nový web / 30.06.2021

Informace dobrovolníkům i lidem z obcí na Hodonínsku a Břeclavsku postižených tornádem poskytne nový web (www.jmk.cz/), který zřídil Jihomoravský kraj. Lidé z obcí na něm najdou informace, jak a kde sehnat pomoc, dobrovolníci zase vše potřebné k tomu, aby pomoc mohli poskytnout. Dnes o tom informovala mluvčí kraje Alena Knotková. 

"Zájemci se tam dozví, jak postupovat v případě, když potřebují konkrétní pomoc, nebo když ji naopak chtějí nabídnout. Zjistí zde také, co z materiálu chybí a čeho je moc. Situace s potřebným materiálem se navíc na konkrétních místech mění v průběhu času. I prokliky na tyto informace jsou zde zveřejněny. Pomoci dobrovolníků si mimořádně vážíme a děkujeme jim. Bez nich by to nešlo. Teď jde jen o to, aby vynaložené síly a snaha pomoci byla produktivní a co nejefektivnější," uvedl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). 

Lidé, kteří chtějí pomáhat peněžním příspěvkem, na webu naleznou i seznam a prokliky na oficiální finanční sbírky. 

Jihomoravský kraj dnes zároveň vyhlásil stop stav materiální pomoci pro obce zasažené bouří a tornádem. Poptávka je pouze po stavebninách, především na opravu střech. Ostatních prostředků včetně oblečení či potravin je dostatek. 

Tornádo minulý týden ve čtvrtek nejvíce zasáhlo Moravskou Novou Ves, Hrušky, Mikulčice, Lužice a také Hodonín. V obcích pomáhá kolem 1200 hasičů, přes 300 policistů, vojáci a také dobrovolníci. V místě pracuje přes 300 vozidel těžké techniky.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.