Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Lidé mohou ode dneška do autobusů opět nastupovat i předními dveřmi / 14.04.2020

Lidé ode dneška mohou do autobusů Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje opět nastupovat i předními dveřmi, kupovat si doklady u řidiče a označovat jízdenky přímo ve vozidle. Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) zrušil preventivní opatření, které v březnu v linkové autobusové dopravě zavedl kvůli epidemii nového typu koronaviru a nedostatku ochranných pomůcek. Hejtmanství o tom informuje na úřední desce.

Hejtman zrušení dočasného zákazu nastupování předními dveřmi do linkových autobusů jezdících po Olomouckém kraji zdůvodnil tím, že zaměstnanci dopravních firem jsou už dostatečně vybaveni ochrannými pomůckami. Linkové autobusy jsou navíc pravidelně dezinfikovány, a to i za pomocí ozonu. Těmito opatřeními dopravci podle Oklešťka dostatečně chrání zdraví zaměstnanců i cestujících. Linkové autobusy v kraji stále jezdí v režimu jarních prázdnin.

V regionálních vlacích objednávaných Olomouckým krajem bylo dnes obnoveno odbavení cestujících ve vozidle, které bylo dočasně zrušeno na začátku epidemie nového koronaviru. Předními dveřmi mohou ode dneška lidé nastupovat také do autobusů MHD v Prostějově. Cestující už ale budou muset zaplatit jízdné. "Nadále však zůstává v Prostějově prázdninový jízdní řád MHD," oznámila radnice.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.