Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Nákupní centrum Galerie Šantovka otevřelo testovací centrum / 19.03.2021

Nákupní centrum Galerie Šantovka otevřelo centrum testování na nový koronavirus, které slouží veřejnosti i zaměstnancům nákupího komplexu. Je na venkovním parkovišti Šantovky. Testovací centrum umožňuje testování pomocí metody PCR i antigenních testů. ČTK to dnes sdělil ředitel Galerie Šantovka Petr Navrátil.

Testovací místo v Galerii Šantovka nyní zvládne 300 odběrů denně a jeho kapacita by se měla co nejdříve zdvojnásobit. Testovat se pomocí metody PCR mohou samoplátci i lidé, které na test odešle lékař. Centrum nabízí veřejnosti také plošné antigenní testování, které hradí zdravotní pojišťovny, a preventivní antigenní test pro samoplátce.

Testovací centrum u Galerie Šantovka podle Navrátila pomůže nemocnicím zvládat velkou poptávku po testování na nový koronavirus, která ještě více vzrostla po nedávném zavedení povinného testování ve firmách. Čekací lhůty na antigenní testování se v nemocnicích prodloužily až na několik dní.

"Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA - Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření," uvedl Navrátil.

Testovací místo bude sloužit také pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pak pro ty, kteří přicházejí do kontaktu s návštěvníky Galerie Šantovka. "Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci covid-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují," podotkl Navrátil.

Testovací místo na parkovišti u Galerie Šantovka je v provozu každý pracovní den od 07:00 do 16:00. Zájemci se musí předem registrovat pomocí webu.

Obchodní komplex Galerie Šantovka, která byl otevřen v roce 2013 nedaleko historického centra Olomouce, patří mezi deset největších nákupních center v zemi. Je v něm 200 obchodů a má prodejní plochu 46.000 metrů čtverečních.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.