Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Nemocnice Šumperk rozšířila provozní dobu odběrového centra / 17.09.2020

Nemocnice Šumperk kvůli rostoucímu počtu testů na nový koronavirus posílila své odběrové týmy a rozšířila provozní dobu odběrového centra. "Počty lidí, které nemocnice musí denně otestovat, vzrostly oproti letním měsícům až trojnásobně," řekla dnes ČTK mluvčí Nemocnice Šumperk Hana Hanke. 

    Denně v těchto dnech personál šumperské nemocnice otestuje osm desítek pacientů, kterým testy na koronavirus doporučí hygienici či praktičtí lékaři. "Přestože počet testovaných lidí vzrostl oproti předchozím týdnům asi trojnásobně, zatím zvládáme testovat pacienty bez potíží. Je to však zejména díky tomu, že jsme posílili naše odběrové týmy z řad vlastních zaměstnanců a prodloužili jsme provozní dobu odběrového centra," uvedla náměstkyně pro nelékařský zdravotnický personál Monika Žaitliková. 

    Díky posílení kapacity odběrového místa lidé na testy nemusí v šumperském regionu dlouho čekat. "Odebrané vzorky následně posíláme do olomoucké fakultní nemocnice, výsledky mají lidé obvykle do druhého dne," řekla Žaitliková. Nemocnice Šumperk se na druhou vlnu koronavirové epidemie připravuje už od poloviny léta, kdy objednala s předstihem dostatek ochranných zdravotnických pomůcek pro svůj personál. 

    V nemocnici platí celoplošný zákaz návštěv. "Návštěvy jsme měly omezeny od samého počátku koronavirové epidemie. Toto opatření se v průběhu boje s koronavirovou nákazou ukázalo být jako jedno ze stěžejních. Naším cílem je primárně chránit jak naše pacienty, tak i personál nemocnice," řekla Žaitliková. 

    Zákaz návštěv se nevztahuje na doprovod rodiček u porodu. "Stejně tak umožňujeme pobyt zákonných zástupců na dětském oddělení a návštěvy povolujeme také u pacientů v terminálním stadiu nevyléčitelné nemoci," dodala Žaitliková. Nemocnice návštěvy povoluje individuálně za přísných podmínek i u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů. 

    Nárůst počtu potvrzených nákaz novým koronavirem se v Olomouckém kraji začal zrychlovat, denně přibývají desítky případů. Ministerstvo zdravotnictví nyní v kraji eviduje od začátku pandemie 1858 potvrzených nákaz. Kapacity odběrových míst posilují také nemocnice v Prostějově, Přerově a Šternberku, kde by se měl v příštích dnech počet počet odebraných vzorků na covid-19 zdvojnásobit.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.