Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Očkovaní mohou od zítra snadněji cestovat / 03.05.2021

Naočkovaní, kteří cestují do ČR ze států se středním a vysokým rizikem, nebudou muset absolvovat po příjezdu negativní test na koronavirus. Na Twitteru to oznámil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

 „Od 4. 5. bude platit, že kdo má alespoň 14 dní po druhé dávce, může se vracet z ,červených‘ a ,oranžových‘ zemí bez testů či karantény. Je to první krok k obnovení běžného cestování. Další kroky budou následovat,“ napsal šéf české diplomacie na sociální síť.

Velká část států ovšem spadá do tmavě červené kategorie, jsou to tedy země s vysokou mírou rizika a pro ty se nic nemění.

Ostatní lidé pak musí absolvovat antigenní nebo PCR test. Konkrétně při návratu z červených zemí musí lidé podstoupit PCR test nejpozději pět dní po příjezdu, při příjezdu z oranžových států pak PCR či antigenní test ve stejném termínu.

K „oranžovým“ státům se středním rizikem se pak konkrétně nyní v Evropě řadí Portugalsko, Finsko, Irsko nebo Island. Červené státy s vysokým rizikem jsou například Německo, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Itálie či Dánsko.

K tmavě červeným státům se pak řadí například Chorvatsko, Francie, Velká Británie, Polsko, Srbsko, Ukrajina nebo Maďarsko a také všechny země mimo EU.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.