Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj řeší situaci v uzavřených obcích / 17.03.2020

Od pondělního rána uzavřeli hygienici území obcí Uničov, Litovel a Červenka. Na základě mimořádného opatření je lidem s trvalým či přechodným pobytem zakázáno opustit území dotyčných měst a vesnic. Krajský úřad Olomouckého kraje od brzkého rána řeší dílčí problémy, které opatření vyvolalo.

Všichni děláme maximum. Řešíme zásobování, dopravní obslužnost, personální zajištění nezbytných služeb, sociálek... Pomáhají odborníci napříč odbory, jsme v bezprostředním kontaktu se všemi složkami integrovaného záchranného systému. Volám si se starosty dotčených měst a zjišťuji, s čím potřebují aktuálně hlavně pomoci,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Lidé na Litovelsku a Uničovsku si mohou dojít nakoupit potraviny, léky, drogerii nebo krmiva pro zvířata a pohonné hmoty. Povoleny jsou i cesty k lékaři.

Olomouckému kraji se dnes podařilo zajistit prvních deset tisíc roušek. Polovinu prioritně dostanou pracovníci v sociálních službách a zdravotnické profese. Dalších pět tisíc roušek a k tomu 1400 respirátorů míří k osobám zajišťujícím dodávku zboží a služeb na uzavřeném území.

„Už dopoledne jsem pomocí telekonference probíral situaci se zástupci krajských sociálních služeb v postižené oblasti. Dohodli jsme se na improvizované zajištění péče o lidi, kteří jsou na pomoc ostatních odkázaní. Týká se to třeba domovů pro seniory. Nejpozději zítra jim doručíme ochranné pomůcky,“ dodal k mimořádnému opatření hygieniků hejtman Okleštěk.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.