Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Podrobně: Takto budete po 11. květnu nakupovat nebo sportovat / 01.05.2020

Ve čtvrtek vláda oznámila změny, které plánuje od 11. května. A v pátek svolala další tiskovou konferenci, aby vysvětlila, jak vlastně budou fungovat.

Kadeřnice za dvojitou hradbou 

Otevřou se kadeřnictví, holičství, manikúry, pedikúry a další kosmetické služby. Kadeřnice budou muset mít dvojitou ochranu - tedy roušku i obličejový štít. Manikérky a pedikérky budou muset mít nasazené rukavice a měnit je po každém zákazníkovi.   

Až se 11. května otevřou obchodní centra, bude v nich muset být vyčleněný zaměstnanec zodpovědný za dodržování všech pravidel. Například to, jestli se od sebe lidé drží na dva metry a neshlukují se například před výtahy nebo ve frontách.

Sportování bez roušek

Od 11. května umožní vláda sportování až 100 lidí současně včetně závodů a tréninků. Nadále nebudou otevřené kabiny kromě záchodů, řekl šéf Národní sportovní agentury Hnilička. Sportovci nebudou muset mít nasazenou roušku.

Na zahrádce bez roušky

Až se otevřou zahrádky restaurací, lidé na nich si budou smět sundat roušky, aby se mohli napít či najíst. Obsluha bude možná, lidé ale budou muset sedět alespoň 1,5 metru od sebe. Restaurace může zákazníky pustit na toalety, rozestupy se ale budou muset dodržovat i ve frontě na ně. 

V kinech diváky rozsadí

Otevřeno budou moci mít kina nebo divadla. Přijít může maximálně 100 diváků a kino je bude muset rozsadit. „Budou sedět jen v každé druhé řadě. Mohou sedět maximálně dva lidé vedle sebe a vedle nich musí být alespoň jedno sedadlo volné,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Popcorn ani pití si v kině nekoupíte.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.