Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Pomoc českým školám a ukrajinským školákům. Přehledně a na jednom místě / 09.03.2022

Národní pedagogický institut České republiky společně s MŠMT a dalšími partnery připravil webové stránky s metodickou podporou školám. 

ukrajina.npi.cz

Na těchto stránkách jsou připraveny metodiky a vzdělávací materiály, které školám pomohou s integrací ukrajinských žáků. Obsah nabízených materiálů, metodik, videí a podcastů se týká jak procesu začleňování nových žáků do škol, tak duševního zdraví dětí a klimatu školy. 

jak na integraci

duševní zdraví a klima školy

Protože se situace na Ukrajině vyvíjí velmi dynamicky, budeme kromě metodik a inspirace do výuky spolupracovat s partnery na nabídce dalších původních materiálů, které budou reagovat na konkrétní problémy a požadavky škol.

Na webu budeme doplňovat například živě streamované přednášky odborníků k duševnímu zdraví dětí a pedagogů nebo podcasty s odborníky na inkluzi, stejně jako nabídku pravidelných psychologických konzultací pro pedagogické pracovníky. 

 

Web Národního pedagogického institutu České republiky se věnuje metodické podpoře škol, kompletní informace MŠMT jsou k dispozici na webu edu.cz/ukrajina. Naleznete zde informace k přijímání a začleňování nových žáků do škol, metodiky MŠMT, rozcestník s nabídkou pomoci Ukrajině, informace v ukrajinštině pro ukrajinské rodiny, odpovědi na časté dotazy.

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.