Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Pomoc pro občany Ukrajiny a jejich zaměstnavatele/Допомога громадянам України та їх роботодавцям / 11.03.2022

Souhrnné informace k možnostem pomoci občanům Ukrajiny, kteří přicházejí v důsledku válečného konfliktu do České republiky, případně v ČR dlouhodobě žijí a pracují a také zaměstnavatelům, kteří občany Ukrajiny zaměstnávají nebo zaměstnají.

Podrobnosti týkající se povolení k zaměstnání, ale i možnosti čerpání některých nepojistných sociálních dávek jsou k dispozici na portálu MPSV v češtině a ukrajinštině.

Občané Ukrajiny, kteří přicházejí do České republiky z důvodu tamní válečné krize, mohou požádat o mimořádnou okamžitou pomoc z důvodu vážné újmy na zdraví.

Občané Ukrajiny, kterým Ministerstvo vnitra udělilo speciální pobytové vízum, mohou dále požádat:

Volná pracovní místa v ČR 

Komplexní informace týkající se všech dávek a oblasti zaměstnanosti v rámci agendy Úřadu práce ČR.

Než se vydáte na Úřad práce ČR

Jste zaměstnavatel v ČR a chcete nabídnout volná pracovní místa migrantům z Ukrajiny? Obraťte se přímo na: ředitele příslušné krajské pobočky ÚP ČR nebo kontaktního pracoviště ÚP ČR.

Další informace z oblasti resortu práce a sociálních věcí

Informace související s povolením k pobytu v návaznosti na konflikt na Ukrajině jsou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Praktické informace k možnostem humanitární pomoci.

 

Допомога громадянам України та їх роботодавцям

Сумаризована інформація про можливості допомоги громадянам України, які прибули до Чеської Республіки внаслідок військового конфлікту, або які тривалий час проживають та працюють у Чехії, а також роботодавцям, які працевлаштовують чи працевлаштовують громадян України.

Деталі щодо дозволу на роботу, а також можливості отримання деяких нестрахових соціальних виплат доступні на порталі Міністерствa праці та соціальних справ на чешській та українській мові

Громадяни України, які приїжджають до Чехії у зв’язку з війною, можуть звернутися за невідкладною надзвичайною допомогою з приводу серйозного пошкодженням здоровя.

Громадяни України, яким Міністерство внутрішніх справ надалo спеціальну візу, можуть подати заяву на:

Вакансії в Чеській Республіці

Вичерпна інформація про всі пільги та працевлаштування в порядку денному в Управління праці Чеської Республіки.

Перш ніж відправитися в Управління праці Чеської Республіки

Ви роботодавець в Чехії і хочете запропонувати вакансії мігрантам з України? Звертайтеся безпосередньо: до директора відповідного регіонального відділення Управління праці Чеської Республіки

або до контактного офісу Управління праці Чеської Республіки.

Додаткова інформація від Міністерства праці та соціальних питань

Інформація щодо дозволу на проживання після конфлікту в Україні розміщена на сайті Міністрства внутрішніх справ.

Практична інформація про варіанти гуманітарної допомоги.

 Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.