Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Přehledně: Co se mění od pondělí 22. června / 21.06.2020

Koupaliště, zoo atd. zpět v běžném provozu
Koupaliště, zoologické a jiné zahrady, muzea, galerie, hrady, zámky a podobná zařízení se vrací k běžnému provozu. Ruší se tak limit deset metrů čtverečních na osobu a povinné odstupy mezi lidmi. 

Veletrhy a sportovní akce do 5000 lidí
Umožňuje se pořádání veletrhů a sportovních akcí s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Na těchto akcích je nezbytné rozdělení návštěvníků do sektorů s vlastním zázemím, například toaletami, občerstvením a vchodem při maximálním počtu 1000 lidí na jeden sektor. Odstup sektorů musí být nejméně čtyři metry. Počet sektorů na jednom místě nesmí přesáhnout pět.

V hledištích sportovních stadionů budou lidé nadále smět sedět jen v každé druhé řadě a od ostatních osob je bude muset oddělovat minimálně jedno prázdné sedadlo. 

Lázně
Od pondělí se ruší limit deseti lidí pro skupinové procedury a zároveň se rozvolňují pravidla pro společné stravování lázeňských hostů. 

Rozjedou se vlaky do Polska
České dráhy vypraví první dálkové i regionální vlaky do Polska. Jde o poslední sousední zemi, která otevřela hranice. Rozjedou se například vlaky EuroCity z Prahy do Krakova a Varšavy. Obnoveny budou i denní spoje, které vyjedou ze Slovenska či Rakouska a přes Břeclav a Bohumín zamíří do Varšavy, Krakova, Gdyně a Přemyšle. V provozu budou i regionální spoje na trati přes polské Głuchołazy. 

U některých spojů budou v prvních dnech ještě platit některá omezení kvůli postupnému nasazování souprav, u některých linek tak bude nutný přestup. V provozu zatím nebudou kvůli podmínkám polských úřadů pro obsazování lůžkových a lehátkových spojů klasické noční vlaky.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.