Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Přehledně: Co se od středy změní / 08.12.2020

Od středy se zpřísní koronavirová opatření, a to navzdory protiepidemickému systému PES. Ten sice zůstane v lepším stupni tři, i přesto ale dojde k omezení otevírací doby u restaurací. Nově bude také zakázáno pít alkohol na veřejnosti. Novinky přinášejí nová pravidla přehledně.

Stravovací zařízení
Restaurace, bary, kluby i restaurace v hotelích budou muset nově zavírat již v osm večer místo v deset. Po dvacáté nebudou moci nově vydávat ani přes výdejní okénka, přes ně nebudou moci prodávat po celý den také alkohol.

Alkohol
Nově bude zakázáno pití alkoholu na veřejnosti, a to po celý den.

Trhy
Na trzích se nově nebude smět prodávat občerstvení a alkohol.

U obchodů a služeb se jinak zatím nic nezmění. Neobnoví se ani zákaz nočního vycházení, a to i přesto, že poslední tři dny odpovídá skóre v rámci protiepidemického systému PES čtvrtému, tedy horšímu stupni. V něm by mělo dojít k uzavření právě většiny obchodů, služeb, ale i restaurací.

Zároveň není zatím jasné, kdy dojde k otevření lyžařských středisek. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) sice dříve uvedl, že otevřou 18. prosince. V pondělí ale obrátil, když řekl, že současná situace neumožňuje toto rozhodnutí přijmout.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.