Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

PŘEHLEDNĚ: Co se od zítřka mění / 14.11.2021

V pondělí 15. listopadu začnou v Česku platit dílčí opatření proti šíření koronaviru. Zaměstnanci ve zdravotnictví například budou muset absolvovat pravidelně testy, pokud nejsou očkovaní.

Testování

  • Zaměstnanci ve zdravotnictví, kteří pracují na lůžkových odděleních a nejsou naočkovaní proti covidu-19, se budou muset testovat nejméně jednou za týden.
  • PCR testy budou pro návštěvu v sociálních zařízeních nově platit pouze tři dny, antigenní jeden den. Toto opatření v jiných případech, například pro návštěvu restaurace, platí už od 1. listopadu. 

Školy

  • Studenti vysokých škol budou muset nosit ve výuce respirátory, pokud je v učebně více než 50 lidí. Platí to tedy především pro přednášky.
  • Uskuteční se druhé kolo lokálního testování ve 23 okresech s největším výskytem nákazy. Ve dnech 22. a 29. listopadu pak proběhne plošné testování ve všech školách v ČR. 

Očkování

  • Cizinci, kteří v česku legálně pobývají, se budou moci naočkovat proti koronaviru zdarma. Platit si budou pouze aplikaci dávky, nikoliv dávku samotnou. 

Rakousko

  • V Rakousku začíná platit lockdown pro neočkované. Mohou chodit jen do práce a do obchodu pro věci každodenní potřeby. Opatření bude zatím platit 10 dní. Lidé, kteří mají nedokončené očkování, musí při kontrole předkládat negativní PCR test.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.