Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Přehledně: Toto jsou nová pravidla pro nošení roušek / 24.07.2020

Roušky se - alespoň částečně - vrací do života Čechů. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch kvůli nárůstu nakažených znovu zavádí jejich nošení na některých místech.

Už od soboty si Češi musí nasadit roušky na hromadných akcích ve vnitřních prostorách nad 100 lidí. Od pondělí se pak zakazují vnitřní akce nad 500 lidí. Praha navíc od pondělí zavádí povinnost nosit roušky v nepobytových zdravotnických zařízeních, například v čekárnách u lékaře a v lékárnách.

Omezení platí plošně pro celou republiku. Míří především na sportovní a kulturní akce, jako jsou například koncerty nebo taneční párty. Týká se ale i svateb a pohřbů.

Ministr zdravotnictví zdůraznil, že opatření se týká pouze organizovaných akcí - pokud se například v baru sejde více než 100 lidí „neorganizovaně“, roušky mít nemusí. „Pokud to bude tak, že lidé jdou do baru, kde si sednou a popíjí, tak tam to není hromadná akce,“ uvedl Vojtěch.

Stejně tak nevadí, pokud se více než stovka různých lidí sejde v restauraci na oběd. Pokud se však ve stejné restauraci bude konat svatba s více než sto hosty, rouška bude nutná. Povinnost nosit roušky se netýká MHD (výjimkou zůstává pražské metro) ani supermarketů.

„Vnímáme, že čísla jsou zvýšená. Jde o nárůsty, které jsou relativně vysoké, ale na druhou stranu nejsou rovnoměrně rozšířeny a stále se jedná o lokální ohniska nákazy, byť je těch ohnisek více,“ uvedl Vojtěch na tiskové konferenci.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.