Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Příjezdový formulář: Kdy a kde ho vyplnit a kde ho vyžadují v zahraničí? / 19.07.2021

Přísnější pravidla návratu do Česka nutí cestující vyplnit příjezdový formulář. Kdy ho potřebuji a kde ho mohu vyplnit? A vyžadují ho i jiné země?

Od pátku 9. července platí nová, přísnější pravidla pro návrat do Česka. Všichni cestující musí vyplnit příjezdový formulář a až na výjimky podstupovat testy.

Kdy ho musím vyplnit?

Příjezdový formulář musí vyplnit od 9. července 2021 při návratu do České republiky každý cestovatel ze všech zemí. I když na mapě cestovatele ministerstva zahraničí je Česko značeno zelenou barvou, tedy zemí s nízkou mírou rizika nákazy. Toto rozhodnutí vlády je reakcí kvůli obavám ze šíření mutace delta. 

K příjezdovému formuláři je nutné přiložit také negativní test. Osoba musí být testována antigenním testem, který není starší než 48 hodin, nebo PCR testem, jenž není starší než 72 hodin. Test musí být z odběrných míst, nestačí samotest. 

Od 19. července se bez potvrzení o negativním výsledku testu ze všech zemí mohou vracet lidé s ukončeným očkováním (minimálně 14 dní po druhé dávce). Stejné podmínky platí také pro ty, kteří onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech prodělali. Testování ani vyplňování příjezdového formuláře nebudou muset podstupovat děti mladší šesti let. 

Kde ho vyplnit?

Příjezdový formulář vyplníte na webu prijezdovyformular.cz.

Osoba v něm uvede základní informace – číslo dokladu, z jaké země se vrací, jakým dopravním prostředkem nebo zda byla v posledních 14 dnech v kontaktu s nakaženým. V případě potřeby pak mohou úřady dotyčného díky těmto údajům kontaktovat. 

Vyžadují ho i v zahraničí?

Příjezdový formulář musíte častokrát vyplnit také při příjezdu na dovolenou. Každá země má nastavené podmínky jinak. Pokud příjezdový formulář vyžaduje, zpravidla má každý stát vlastní formulář. Nabízíme přehled oblíbených destinací, které příjezdový formulář vyžadují a které nikoliv. 

Které země vyžadují příjezdový formulář?

 • Egypt - vyžaduje při příjezdu do země prohlášení cestovatele, které je v angličtině. V něm je nutné vyplnit osobní údaje, odkud přijíždíte, kde budete ubytovaní nebo jestli pociťujete některé příznaky covidu-19.
 • Chorvatsko - doporučuje se vyplnit příjezdový formulář, který usnadní kontrolu na hranicích. Je dostupný také v češtině.
 • Itálie a Malta - cestující musí před vstupem na území Itálie či Malty vyplnit formulář. Každý pak dostane QR kód, který je pro cestování nezbytný.
 • Německo- formulář se vyplňuje pouze při cestě letadlem.
 • Portugalsko - příjezdový formulář najdete na této adrese.
 • Řecko- nejpozději den před odletem je nutné odeslat formulář a vyplnit v něm osobní údaje, kontaktní osobu nebo plánované přesuny v zemi. Po vyplnění formuláře přijde QR kód, který je nutný pro vstup do země.
 • Slovenskozákladní údaje pro příjezd je nutné vyplnit i při cestě na Slovensko.
 • Španělsko - nejdříve dva dny před příjezdem do Španělska je povinné vyplnit elektronický formulář. Stejně jako například v Řecku vám pak přijde QR kód důležitý pro samotnou cestu.
 • Tunisko příjezdový formulářv angličtině nebo francouzštině je povinný také v Tunisku.
 • Turecko - nejdříve 72 hodin před příletem do Turecka vyplňte elektronický formulář. 

Které země nevyžadují příjezdový formulář?

 • Bulharsko
 • Maďarsko
 • Polsko
 • Rakousko
 • Slovinsko 

I v zemích, které nevyžadují příjezdový formulář, nicméně musíte častokrát splnit jiné podmínky. Aktuální informace sledujte na stránkách ministerstva zahraničí (včetně podmínek pro další destinace).

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.