Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Roušky už nemusí mít děti ve školkách / 30.04.2020

V mateřských školkách nově mohou být děti od dvou do sedmi let bez roušek. Nově nemusí nosit roušky ani moderátoři a redaktoři, kteří vystupují v rozhlasových či televizních pořadech ve studiu bez hostů. Za určitých podmínek mohou být bez ochranné pomůcky i umělci při tvorbě audiovizuálních děl. Změnu, která platí od pátku, schválila vláda premiéra Andreje Babiše (ANO).

Mezi účinkujícími a dalšími osobami bude muset být dvoumetrový odstup. Místo provádění či natáčení díla nebo pořadu pak bude muset být pravidelně dezinfikováno, v případě uzavřených prostorů také větráno.

Negativní test

Podmínkou u umělců a moderátorů také je, že musí mít u sebe negativní test na covid-19. Ten nebude smět být starší než 4 dny. Výjimka je stanovena také nově pro osoby s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu.

Pro všechny ostatní ale nadále platí povinnost nosit roušku. „Toto opatření zůstává jedním z důležitých předpokladů zamezení šíření koronaviru,” doplnil ministr.

Doposud platilo, že roušky musí na veřejnosti nosit všichni kromě lidí s autistickou poruchou. Bez roušek mohou lidé jezdit také v autě nebo bez nich mohou sportovat v přírodě. Výjimku mají také děti do dvou let a řidiči prostředků veřejné dopravy v uzavřených kabinách.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.