Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Senioři v ohrožení dostanou asistenta. / 30.03.2020

Ve stávajícím nouzovém stavu karantény se mnoho seniorů ocitá v izolaci. Pomůže Anděl na drátě! Poskytne těmto seniorům asistenty, kteří jsou jim kdykoliv k dispozici - zprostředkují zajištění nákupů, vysvětlí nová opatření, pomohou dobrým slovem. Speciální asistenti pravidelně volají seniorům a ověřují, zda jsou v pořádku.

Již žádný senior nezůstane bez pomoci!

Registrovaná tísňová péče Anděl na drátě je sociální služba s pověřením státu (MPSV), která nyní věnuje pomoc seniorům zcela zdarma.

Vlivem omezujících opatření v důsledku koronaviru se mnozí senioři ocitají v izolaci. V objemu informací, nařízení a omezení se ne vždy orientují a rozumí jim. U osaměle žijících seniorů tak mohou, v důsledku izolace a dezorientace, vznikat tísnivé pocity úzkosti a strachu, které mohou vést i ke zhoršení zdravotního stavu.

Anděl na drátě poskytuje těmto seniorům asistenty, kteří jsou jim kdykoliv k dispozici. Pravidelně, ve zvoleném intervalu, volají uživatelům a ověřují, zda jsou v pořádku, užívají správně léky, zjišťují, jak se jim daří a jestli nepotřebují s něčím pomoci či něco zařídit. Zprostředkují zajištění nákupů, poradí ohledně dalších sociálních služeb či projevenou empatií a dobrým slovem seniora povzbudí.

Pomoc a podpora stále nablízku

Zájemce zavolá na bezplatnou linku 800 555 655, nebo napíše na info@andelnadrate.cz. Asistenti obratem volají zpět a pro zařazení mezi uživatele služby stačí znát jméno, telefonní číslo a adresu.

Uživatel se k ničemu nezavazuje, nic neplatí a službu může kdykoliv ukončit.

Seniorům, kteří v důsledku zhoršování zdravotního stavu čelí riziku pádů či ohrožení zdraví a života, je určena Tísňová péče Anděl na drátě. K poskytování této služby je nezbytné SOS komunikační zařízení (chytré hodinky). Anděl na drátě poskytuje všem potřebným toto SOS zařízení včetně služby po celou dobu omezujících opatření rovněž zdarma.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.