Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Šumperská nemocnice naléhavě hledá brigádníky z řad bývalých zdravotníků či lékařů / 30.09.2020

Nemocnici Šumperk kvůli náročné péči o pacienty nakažené novým koronavirem i prudce rostoucímu zájmu lidí o testování aktuálně chybí v běžném provozu několik desítek lékařů, zdravotních sester a dalších zdravotníků.

Šumperská nemocnice proto hledá brigádníky například z řad bývalých zdravotníků či lékařů a zdravotních sester v důchodovém věku. ČTK to dnes řekla náměstkyně pro nelékařskou zdravotní péči Nemocnice Šumperk Monika Žaitliková.  

"Koronavirová epidemie má bohužel dopad i na naši nemocnici. Před dvěma týdny jsme posílili naše odběrové týmy a nyní jsme rozšířili také provozní dobu našeho odběrového centra. O víkendu jsme navíc otevřeli provizorní infekční oddělení pro nakažené pacienty s kapacitou 20 lůžek, které se nám postupně zaplňuje. V důsledku toho nám ale citelně chybí zaměstnanci v běžném provozu," uvedla Žaitliková.  

Nemocnice Šumperk proto hledá zdravotníky, kteří aktuálně pracují mimo obor, ale také ženy na rodičovské nebo lékaře a sestry, kteří nedávno odešli do důchodu. Vítaná je podle Žaitlikové také pomoc studentů všech zdravotnických oborů i všeobecného lékařství. "Spolupráci nastavíme podle možností a preferencí. Kromě snížených pracovních úvazků nabízíme samozřejmě možnost sjednat si práci na dohodu. Situace je velmi vážná, budeme rádi za každou nabídnutou pomoc," řekla.  

Nemocnice Šumperk postupně rozšiřuje provoz svého odběrového střediska, protože počty lidí, které musí denně otestovat, podle Žaitlikové prudce rostou. Zdravotníci budou nově od čtvrtka testovat každý den od pondělí do pátku vždy od 07:00 do 15:00 hodin. K odběrům se mohou dostavit pouze pacienti na základě doporučení praktického lékaře nebo hygieniků a musí se předem objednat. Počet potvrzených nákaz koronavirem v Olomouckém kraji v posledních týdnech výrazně vzrostl. Za posledních 24 hodin přibylo 181 nových případů. Celkem je v kraji od začátku pandemie evidováno 3278 potvrzených nákaz covid-19. Podle údajů hejtmanství je v kraji aktuálně nakaženo 1201 lidí. 

Nemocnice Šumperk je soukromým zařízením. Od roku 2015 ji vlastní lékař Martin Polach, který nemocnici tehdy získal od skupiny Agel. Nemocnice ročně zajišťuje zdravotní péči pro 200.000 lidí.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.