Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Testovat se budou muset i očkovaní / 29.11.2021

Očkovaní lidé, u nichž bude identifikován významný kontakt s nakaženým v domácnosti, budou muset podstoupit PCR test. Do karantény ale před výsledkem dál nebudou muset. V pondělí o tom rozhodla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Žádanku na PCR test pak podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) vystaví kontaktům krajské hygienické stanice, budou tedy hrazené z veřejného zdravotního pojištění. „Pokud bude test negativní, není nutné dál nic řešit,” uvedl ministr. Do té doby by ale měli sledovat svůj zdravotní stav a nosit respirátor. Změna platí již od pondělí. Doposud se na ně povinnost nechat se po kontaktu testovat nevztahovala, na což poukazovali někteří odborníci i neočkovaní.Testovat očkované, kteří přišli do kontaktu s nakaženým, pak navrhla minulý týden také nastupující vláda koalice SPOLU a Pirátů a STAN.

Epidemiologická situace v České republice je podle vládních špiček špatná. Počty nově nakažených se v týdnu přibližují k třiceti tisícům. Roste i počet hospitalizovaných.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.