Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Ústav molekulární a translační medicíny bude provádět velkokapacitní testy na koronavirus / 19.03.2020

V návaznosti na oznámení prof. MUDr. Romana Prymuly, CSc., PhD., na tiskové konferenci ze dne 18. 3. 2020 potvrzujeme, že Laboratoř experimentální medicíny Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) Lékařské fakulty Univerzity Palackého, která je též součástí Fakultní nemocnice Olomouc, je ve finální fázi příprav velkokapacitního testování vzorků na virus SARS-CoV-2 způsobujícího onemocnění COVID-19. Díky úzké spolupráci vědců a největšího zdravotnického zařízení v kraji, v jehož areálu se ÚMTM nachází, bude možné otestovat přes tisíc vzorků denně.

„Dnes jsme obdrželi povolení k testování vydané Státním zdravotním ústavem v Praze. Současně připravujeme tým pracovníků, do nějž se zapojí vědci, techničtí i administrativní pracovníci z dalších dvou vědeckých center olomoucké univerzity. Věříme, že nejpozději začátkem příštího týdne budeme připraveni testovat a pomoci v boji s pandemií,“ uvedl ředitel ÚMTM doc. MUDr. Marián Hajdúch, Ph.D.

Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum dodá vědecké pracovníky, kteří ovládají potřebné laboratorní techniky. Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů poskytne administrativní podporu, pro kterou v samotném ÚMTM není dostatečná kapacita. Vědecká centra pod vedením ÚMTM vytvářejí a zaškolují záložní týmy, které umožní budoucí navýšení kapacity a případně náhradu pracovníků, kteří se v první linii boje s infekcí mohou dostat do karantény.

Odkaz na článek: https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/ustav-molekularni-a-translacni-mediciny-bude-provadet-velkokapacitni-testy-na-koronavirus/?fbclid=IwAR2HiwDeIHqncDmKwX9SEkCuHBHHtvDcAbHZLyfIJnts9-lVFRL2QdBZYbA

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.