Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vakcína proti koronaviru dorazila do Olomouce / 31.12.2020

První várka vakcíny proti novému typu koronaviru dorazila dnes odpoledne do Fakultní nemocnice Olomouc. Nemocnice hned ve čtvrtek zahájí očkování svého zdravotnického personálu. Na dotaz ČTK to dnes řekl hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN).

Podle dřívějších informací měl Olomoucký kraj už v pondělí dostat prvních bezmála tisíc dávek, dodávka se ale nakonec opozdila. Zdravotníci z oddělení FN Olomouc, na kterých leží pacienti s covidem-19, se budou podle informací ČTK očkovat ve čtvrtek, pátek i o víkendu. Další zásilka vakcíny proti covidu-19 by měla do Olomouckého kraje dorazit na začátku příštího roku, kdy mají zdravotnický personál z rizikových pracovišť postupně začít očkovat i další nemocnice. Očkování proti covidu-19 začalo v Česku v neděli, a to v několika pražských a brněnských nemocnicích. Do České republiky dorazilo v sobotu 26. prosince 9750 dávek očkovací látky firem Pfizer a BioNTech, rozdělila se napůl mezi Prahu a Brno. Další dodávka čítající 19.500 dávek se rozděluje i do ostatních krajů. Další dodávky se podle dřívějších informací očekávají 7. ledna a pak v týdenních intervalech.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.