Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vláda řekla, které provozovny se od pondělí otevřou / 17.04.2020

Od příštího pondělí se otevřou farmářské trhy, autobazary, autosalony a řemesla s provozovnami. Dále se budou moci konat malé svatby a pro indivuduální výuku se otevřou i univerzity. Vláda o tom informovala v pátek, a potvrdila tak první část plánu, který přestavila v úterý.

Mezi provozovny, které mohou být od 20. dubna otevřeny, budou patřit i psí salóny. „Teď jsme to sladili s ministrem Vojtěchem, psí salóny zařazujeme k ostatním profesím a pouštíme od pondělí 20. 4. Je to podobný případ jako například výroba a oprava brašnářského zboží, sice živnost volná, ale je to na hraně se řemeslem, taky pouštíme od pondělí,” řekl deníku Právo ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

 

 
 
Od pondělí 20. dubna budou otevřeny:
  • řemesla s provozovnou (včetně psích salónů)
  • farmářské trhy
  • autobazary a autosalóny
  • venkovní tréninkové aktivity profesionálních sportovců v menších skupinách za přesně daných podmínek
  • svatby do 10 lidí
  • vysoké školy (vědecko-akademické instituce) - individuální aktivity pro studenty v posledním ročníku studia vždy do maximálně počtu pěti osob

V následujících týdnech dojde k otevírání dalších provozoven, služeb i obchodů. Podle návrhu vlády se bude postupovat podle velikosti plochy, nikoliv podle druhu nabízené služby.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.