Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vláda uvolnila opatření, některé obchody se od čtvrtka otevřou / 06.04.2020

Od čtvrtka si Češi budou moct jít nakoupit do železářství, hobby marketů, železářství nebo stavebnin. V pondělí o tom rozhodla vláda. Současně ale otevřeným obchodům nařídila, že musí mít pro zákazníky k dispozici dezinfekci. Dále budou od úterka otevřené sběrny a výkupy surovin a kompostárny.

„Od čtvrtka vláda umožňuje otevření hobby marketů, stavebnin, železářství a prodejen a servisů jízdních kol. Všichni ale musí dodržovat přísná hygienická opatření,” řekl na pondělní tiskové konferenci vicepremiér Karel Havlíček.

V obchodech budou muset být u vstupu dezinfekce a lidé budou muset dodržovat rozestupy dvou metrů. Obchody by mohly i omezovat počet návštěvníků, což už dnes dělají mnohé z těch, co jsou otevřeny po celou dobu mimořádných opatření.

Další změny přijdou podle Havlíčka od příštího úterý. Jde například o obuv nebo obchody s potřebami pro děti. Důvodem je podle něj to, že čtvrtek je poslední volný den před velikonočními svátky, lidé by na nákup měli pouhý den a při velkém náporu by to znamenalo hygienické riziko.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dodal, že se cílem zmírňování opatření není žádné masivní otevírání, ale že to bude postupný proces.

„Nechystáme promořování populace, které by bylo jakkoliv živelné. Jasně jsme řekli, že pokud bude epidemiologická situace příznivá, tak nemáme zásadní problém s postupným rozvolňováním. Ale musíme poté vyhodnotit dopady rozhodnutí. Po Velikonocích chci představit plán postupného rozvolňování,” doplnil Vojtěch.

Vláda zároveň zrušila přísná omezení pro venkovní a individuální sporty.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.