Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vláda zmírnila nařízení ohledně nošení roušek / 09.04.2020

Vláda zrušila povinnost nošení roušek pro některé skupiny obyvatel. Oddychnout si mohou lidé s poruchou autistického spektra, kteří o tuto výjimku dlouhodobě žádali, stejně tak řidiči autobusu či tramvaje. V autě už může jet bez roušek celá rodina, nikoliv jen osamělý řidič. Po schůzi vlády to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 „Udělili jsme výjimky z povinnosti nošení roušek na základě připomínek z terénu a pacientských organizací. Rozšiřujeme výjimku pro vozidla na všechny členy společné domácnosti. Pokud jedou v autě, nemusí mít roušku,“ řekl Vojtěch.

Bez roušky na veřejnost také nově smějí i děti mladší dvou let a lidé s poruchou autistického spektra a mentálním hendikepem.

 „Na základě připomínek pacientských organizací dáváme výjimku lidem s poruchou autistického spektra a také řidičům ve veřejné dopravě, pokud jedou v uzavřené kabině. Například v tramvaji, kde je zcela oddělený prostor,“ uvedl ministr. „Samozřejmě jakmile vyjde z uzavřeného prostoru, musí si ji opět nasadit,“ dodal.

O výjimku pro autisty dlouhodobě usilovala organizace Děti úplňku, která pomáhá rodinám s dětmi s poruchou autistického spektra. Ta upozorňovala na to, že rouška vyvolává u autistů nekontrolovatelné záchvaty úzkosti.

Odkaz: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rodina-v-aute-uz-nemusi-nosit-rousku-mohou-ji-sundat-i-autiste-a-ridici-mhd-40320066?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.