Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vláda zrušila testy zdarma a zmírnila pravidla pro děti / 20.10.2021

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodl, že od 1. listopadu nebudou již pojišťovny hradit preventivní testy na koronavirus. Současně děti do 12 let nebudou muset prokazovat bezinfekčnost. Dosud to platí pro děti do 6 let.

„Od 1. listopadu nebudou hrazeny preventivní testy,” řekl po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Výjimku ale budou mít například děti do 18 let. Hradit budou testy také pojišťovny těm, kteří mají příznaky koronaviru a k testu je indikuje lékař nebo je na něj pošle hygiena. Nově také nebudou děti do 12 let potřebovat ke vstupu například do restaurace či na koncert test nebo doklad o prodělání nemoci. Dosud toto pravidlo platilo pro děti do 6 let. Děti do 12 tak nebudou muset chodit na testy, pokud budou chtít jít na místo, kde je potvrzení o bezinfekčnosti vyžadováno. Zkrátí se doba platnosti negativního testu jako potvrzení o bezinfekčnosti. U testů PCR se platnost zkrátí ze sedmi dní na tři, u antigenních testů ze 72 hodin na 24 hodin.

Odkaz na článek

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.