Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Vyhrazené hodiny pro nákup seniorů končí / 25.05.2020

Vymezené hodiny pro nákupy seniorů končí. Opatření, které mělo omezit šíření koronaviru mezi staršími občany, kteří jsou nejohroženější skupinou, zrušila v pondělí vláda. Oznámil to ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO).

V posledních týdnech měli senioři nad 65 let v některých obchodech vyhrazený čas mezi 8. a 10. hodinou. Opatření přestane platit od úterý. Vláda ke kroku přistoupila v rámci rozvolňování pravidel, které vyvrcholilo v pondělí. Nově mohou opět otevřít bary a restaurace, bazény či hotely a lidé si již nemusí při pobytu venku nasazovat automaticky roušky. Nařízení o další změně prodejní doby pro důchodce vyvolalo chaos.

Senioři měli v obchodech vyhrazené hodiny pro nákupy od poloviny března. Zavádění tohoto opatření ale provázely zmatky, neboť kabinet vyhrazenou dobu opakovaně měnil, což mátlo zákazníky i prodejce. Senioři měli několik dnů možnost sami v obchodech nakupovat mezi 10. a 12. hodinou, což ale vláda následně označila za nevyhovující, a vyhradila jim dobu od 7. do 9. hodiny. I ta se nakonec ukázala jako ne zcela vhodná, a tak došlo k další změně.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.