Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 19.04.2022

Vážení přátelé,

také toto Slovo hejtmana bude opět z velké části o dopadech válečného konfliktu na Ukrajině. Význam a aktuálnost tématu neklesá, ale naopak posiluje. Proto mu přikládáme tak velkou váhu, abychom celou situaci mohli úspěšně řešit na úrovni státu, kraje, měst a obcí. Dnes bych chtěl hlavně děkovat.

Moje poděkování míří ke všem lidem, kteří se rozhodli pomoci a podpořit ty, kteří prchají před válkou. Do našeho regionu přišly už tisíce uprchlíků z Ukrajiny a v naprosté většině případů se jedná o matky s dětmi nebo seniory. Obrovský kus práce odvádí v celém Olomouckém kraji všichni ti, kteří pomáhají s provozem asistenčních center, mají na starosti pořádání materiálních sbírek, poskytují zdravotní péči, psychologickou péči, sociální podporu, nabízejí ubytování, uprchlíkům pomáhají se zaměstnáním, zajišťují logistiku procesů, a další.

Velké uznání si zaslouží studenti Univerzity Palackého v Olomouci, kteří působí jako neocenitelní tlumočníci, skvěle funguje hasičský záchranný sbor, na jedničku zvládají současnou krizi také starostky, starostové, primátoři, a všichni další, kteří se na řešení uprchlické krize aktivně podílí.

Čeká nás ještě řada náročných měsíců. Leckde se budeme muset uskromnit – zdražují pohonné hmoty, energie, jídlo, služby… Měli bychom se ale srovnávat s lidmi, kteří uprchli před válkou. Na rozdíl od nich nebojujeme o život, ale často jen o své pohodlí. A to někdy musíme na čas oželet, obzvláště, jsou-li v sázce lidské životy, lidská důstojnost a mír. Nejen na Ukrajině, ale i u nás a v celé Evropě.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje

 

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.