Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 03.02.2023

Vyberte si

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, říká staré přísloví a určitě má pravdu. Vzpomněl jsem si na něj, když jsem přemýšlel o investičních projektech, které Olomoucký kraj čekají v roce 2023.

Zatímco někteří lidé považují za nejdůležitější investice do dopravy, školství nebo zdravotnictví, jiní upřednostňují projekty, které míří na zlepšení kvality sociálních služeb, kultury, životního prostředí nebo sportu. Vybrat tedy nejzásadnější investici našeho kraje v roce 2023 nechám s dovolením na vás občanech. Projektů, ze kterých můžete volit, je hodně a o některých z nich se dočtete v letošním prvním vydání krajského zpravodaje.

Hejtmanství se při plánování investic snažilo hlavně o to, aby každá koruna, kterou bude investovat, měla smysl. Už jen proto, že nejde o peníze kraje, ale vás občanů. Mysleli jsme tedy především na to, aby realizované projekty byly lidem ku prospěchu a nešlo o samoúčelně vynaložené finanční prostředky. Věřím, že se nám to povedlo. Svědčí o tom například i objem peněz, který na investice a do rozvoje regionu půjde a jenž je letos větší než minulý rok, a to o 27 %. Přitom se kraji opět podařilo snížit monstrózní finanční dluh, který zdědil z minulosti. Je to tím, že šetříme na správných místech.

Vám i celému Olomouckému kraji přeji úspěšný nový rok. Vím, že nebude lehký, zároveň ale vím, že ho určitě společně zvládneme.

Josef Suchánek,

hejtman Olomouckého kraje

 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.