Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 15.07.2024

Děkuji za práci, kterou děláte srdcem

V nejčerstvějším vydání krajského zpravodaje se dočtete o řadě investic, které kraj vynakládá na sociální služby. A rozhodně nejde o malé částky. Naopak, částka, která jde do sociální oblasti z krajského rozpočtu, je jedna z nejvyšších.

Ještě důležitější než peníze, jsou ovšem lidé, kteří v sociálních službách pracují. Každý, kdo někdy pracoval třeba v domově pro seniory, pečoval o lidi s hendikepem nebo se pokoušel vytvořit náhradní domov dětem, které vlastní rodinu nemají, mi dá jistě zapravdu, že tato profese se pro peníze dělat nedá. Musí se totiž dělat srdcem.

Kdo nemá srdce, nemá ani cit a ten je pro práci v sociálních službách nejdůležitější. Zároveň jde o profesi velmi náročnou, protože péče o jiné vyčerpává nejen tělo, ale také duši a může pak nastávat i vyhoření. Přesto ale věřím, že právě takové zaměstnání může dát smysl života nebo jeho části.

Proto chci poděkovat všem lidem, kteří v sociálních službách pracují. Občas jejich výkon někdo neocení, pro mě však zůstávají neocenitelní. A vím, že nepostradatelní jsou i pro celý Olomoucký kraj. Moc jim za to děkuji.

Josef Suchánek,

hejtman Olomouckého kraje

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.