Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 16.05.2023

Nebojte se inovací

Některé věci jsou tak dokonalé, že žádnou další inovaci nepotřebují. Třeba květ růže, včelí plást nebo dětský smích. Inovovat nejde například ani láska nebo svoboda. A pak je tady spousta dalších předmětů a postupů, které se vyvíjet musí, jinak by zanikly.

Pro Olomoucký kraj jsou inovace naprosto zásadní. Podporujeme modernizace ve vzdělávání, v dopravě, a hlavně v podnikání. Hejtmanství je také členem Inovačního centra Olomouckého kraje, které lidem s různými vylepšeními pomáhá – rozvíjí se v něm báječné nápady. Inovace velmi rychle pronikají hlavně do soukromého sektoru. Firmy v našem regionu úspěšně rozvíjí výrobu pomocí 3D tisku, robotiku nebo vyvíjí infrastrukturu pro to, aby ve městech mohly operovat automaticky řízené drony – v budoucnu mohou doručovat balíčky a podílet se na záchraně životů.   

Pokud vás nějaké inovace napadnou, nebojte se je rozvíjet. Nemusí jít o nic velkého, co změní svět. I malé domácí nebo firemní zlepšováky patří mezi inovace. Držím vám pěsti a přeji hodně zdaru.

Josef Suchánek,

hejtman Olomouckého kraje

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.