Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace o nákaze COVID - 19 na jednom místě

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 12.05.2021

Vážení přátelé,

covid-19 je i v našem kraji na ústupu. Očkování běží naplno a počty nakažených klesají. Snižuje se také zátěž nemocnic, které se tak mohou věnovat tolik potřebným nekovidovým zákrokům, vyžadujícím intenzivní péči. To jsou skvělé zprávy. A je jenom na nás, abychom nyní neusnuli na vavřínech a nedopustili příchod další vlny epidemie.

Předně bych chtěl poděkovat všem lidem, díky kterým se daří epidemii covid-19 dostávat  pod kontrolu. Nepatří mezi ně jen zdravotníci, pracovníci hygieny nebo hasiči, policisté, vojáci a další (souhrnně tedy kolegové a kolegyně z krajského krizového řízení), ale také každý obyvatel Olomouckého kraje, který se choval zodpovědně a ke svému okolí ohleduplně a  dodržoval nařízená protiepidemická opatření.

V dalších týdnech budeme díky dodávkám očkovací látky zvyšovat  tempo vakcinace. Zároveň bude zapotřebí pokračovat v testování. Nedávná minulost nás naučila, že není dobré koronavirus podceňovat a že příliš rychlá rozvolnění a nedodržování byť jen omezených opatření se nám nemusí vyplatit. Jsem si jistý,  že když budeme postupovat zodpovědně a rozumně, čeká nás společně hezké léto. Užijte si je ve zdraví a radosti.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje