Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace o nákaze COVID - 19 na jednom místě

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 05.10.2021

Vážené dámy a pánové,

rok 2021 se překlopil do své poslední čtvrtiny a Rada Olomouckého kraje dokončuje první rok svého čtyřletého mandátu. I nyní nad námi bohužel visí společné covidové téma. Jakkoliv se situace z pohledu boje s covidem zdá být stabilizovaná, vyhráno stále nemáme a i v současné době je čeho se obávat. Přes jasnou dostupnost očkovacích látek i očkovacích míst jsme dosud nedosáhli předpokládané hranice proočkovanosti obyvatelstva, která nás podle odborníků ochrání před nebezpečím další vlny epidemie. 

Právě proto bych rád varoval před podceňováním situace, možná až lehkovážností, která se v poslední době ve společnosti projevuje. Covid-19 totiž ještě možná neřekl své poslední slovo, v Česku se šíří nové mutace a v ohrožení jsou především lidé, kteří se zatím nenechali očkovat nebo ti, kteří nedodržují nařízená protiepidemická opatření.

Prosím, respektujte doporučení hygieniků a zvažte možnost očkování. Podzim může být z hlediska šíření covid-19 zásadní, a pokud chceme zbytek roku prožít bez dalších omezení, mít děti ve školách, cestovat, musíme se nadále chovat zodpovědně ke svému zdraví i k okolí. Předem vám za to velmi děkuji.

Josef Suchánek,
hejtman Olomouckého kraje