Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Informace o nákaze COVID - 19 na jednom místě

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 04.11.2020

Vážení přátelé,

jak jste jistě zaznamenali, volba hejtmana a krajské rady, která proběhla na ustavujícím zastupitelstvu v pátek 30. října, patrně vstoupí do dějin zajímavostí způsobem volby na dálku. Bylo zvláštní, že jsem nemohl v tento den být fyzicky přítomen v jednacím sále stejně jako další kolegové a kolegyně.

Všichni víme nebo tušíme, že příčinou naší fyzické nepřítomnosti byla pokračující koronavirová pandemie. Naše fyzická nepřítomnost byla ale jen malou nepříjemností ve srovnání s opravdu velkými potížemi mnoha lidí, firem, institucí i celého kraje, které tato doba přináší. Zároveň je však kolem velká spousta fantastických lidí, kteří jsou v první, druhé, další linii boje s nákazou COVID-19 a kteří dělají svou práci na hranici, někdy i za hranicí svých fyzických a psychických sil.

Zdravotníci, pracovníci všech složek IZS OLK, profesionálové i dobrovolníci. Pracovníci v energetice, v kritické infrastruktuře a v dalších službách, kteří zajišťují nezbytný chod našich běžných životů. Všem těmto lidem se sluší poděkovat a vyjádřit jim podporu. Zasadím se o to, aby zastupitelstvo podporovalo tyto pracovníky nejen teď, ale i poté, co aktuální pandemickou situaci společně zvládneme.

Olomoucký kraj nepřebíráme v jednoduché situaci. Pandemie se projevuje na našem zdraví, ale následně stejně bolestně na naší ekonomické kondici. Ta je už sama o sobě velmi neradostná a stávající situace ji ještě zhorší. Máme před sebou spoustu práce. Přesto, nebo právě proto věřím, že se nám podařilo sestavit tým, který bude pracovat s maximálním nasazením a s cílem celou situaci zvládnout co nejlépe. Pro všechny obyvatele našeho Olomouckého kraje.

Ještě jednou Vám všem děkuji za Vaši důvěru.

Josef Suchánek
Hejtman Olomouckého kraje