Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Slovo hejtmana Olomouckého kraje / 30.11.2023

Dobrou chuť

Předposlední vydání krajského zpravodaje roku 2023 má jako hlavní téma kulturu. Žádnou symboliku v této „předposlednosti“ ale prosím nehledejte. Pokud jde totiž o podporu kultury v Olomouckém kraji, předposlední v žebříčku určitě není. Naopak.

Už když Olomoucký kraj díky dobrému hospodaření ušetřil peníze navíc, a mohl tak jednotlivé oblasti veřejného života podpořit víc, než plánoval, byla kultura jednou z prvních podpořených. Jak by také ne, když si kraj její rozvoj určil jako jeden z hlavních cílů. Kulturu totiž naše hejtmanství chápe jako nezbytnou součást života nás všech.

Pravda, rekonstrukce silnic, investice do zdravotnictví, sportu, nebo sociální oblasti jsou daleko více na očích. A určitě oprávněně. Jenže co by byl život bez kultury – bez možnosti zajít si na hezký koncert, navštívit pěknou výstavu, vernisáž, divadelní představení. Dovedete si představit Olomoucký kraj bez tradičního folkloru, knihoven, kulturních domů, muzeí nebo kin? Já tedy určitě ne.

Kultura je všudypřítomná, i když to někdy není na první pohled patrné. Dělá naše bytí veselejším, pestřejším a někdy nás nutí přemýšlet o věcech, nad kterými bychom se jinak ani nezastavili. Je zkrátka kořením života. Tak ať vám dobře chutná.

Josef Suchánek,

hejtman Olomouckého kraje

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.