Olomoucký kraj pomáhá

Olomoucký kraj pomáhá

Změny v covidových opatřeních. Dotknou se restaurací i akcí / 17.08.2021

Od 1. září dojde k další vlně rozvolnění. Týkat se bude kulturních či sportovních akcí nebo restaurací. V pondělí to schválil kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO). Po jednání oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) také podmínky, za jakých se vrátí do škol žáci.

Žáci se budou testovat 1., 6. a 9. září. Pokud test nepodstoupí, budou muset nosit ochranu dýchacích cest. „Pokud se dítě odmítne nechat testovat, bude muset nosit ochranu dýchacích cest,“ uvedl Vojtěch. Doložit ale žáci budou moci negativní test z jiného odběrového místa. Výjimku budou mít očkovaní. Stejná pravidla pak budou platit i pro zaměstnance školy. Pokud však bude více než 25 pozitivních testů na 100 tisíc provedených, plánuje ministr v testování pokračovat i po 9. září, a to v rámci konkrétní školy či regionu.

Rozvolní se akce i restaurace 

Vedle toho v pondělí kabinet schválil další rozvolnění koronavirových opatření, a to od 1. září. Zvýší se kapacita kulturních či sportovních akcí, které budou moci být zaplněny na 100 procent. Polovina lidí nad 3000 osob ale bude muset být s testem, půlka po nemoci nebo očkování.

Zoologické zahrady pak budou nově také bez kapacitních omezení. „Musí být ale umožněn rozestup 1,5 metru,“ uvedl ministr. Rozvolnění se dotkne i restaurací. Tam bude nově moci sedět u stolů šest lidí místo dosavadních čtyř. Rozšiřuje se také kapacita účastníků pěveckých sborů, které může nově navštívit až 50 osob.

Již od příštího pondělí pak bude Česko uznávat očkování u lidí ze zemí mimo EU, pokud bude jejich vakcína schválena Evropskou lékovou agenturou.

Odkaz na článek 

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.